مشخصات، قیمت، خرید و فروش لپ تاپ

هنگامی که صحبت از خرید یک لپ تاپ مطمئن و کارآمد مطرح میشود، تمامی توجهها به لپ تاپ ایسوس معطوف خواهد شد. ایسوس این سری از لپ تاپ های خود را Republic Of Gamers به معنی” جمهوری گیمر ها” نامگذاری کرد. برای اینکه صدمه کمتری به لپ تاپ و قطعات وارد شود، از تکنسین ماهر در این زمینه کمک بگیرید. این سری لپتاپها با وجود نمایشگر ۱۵ اینچی، حدود ۱٫۸ کیلوگرم وزن دارند؛ بنابراین، مشکل خاصی از بابت جابهجایی آن نخواهید داشت.از نظر قدرت پردازشی، لنوو سری V130 را با سختافزارهای متفاوتی وارد بازار کرده است؛ ولی با قیمت ارزانتر از ۱۰ میلیون تومان، میتوانید مدلهایی با پردازندههای Core i3 و حتی Core i5 و ۸ گیگابایت رم تهیه کنید.

سیستم برای هر محصول انتخابی، لینکی اختصاصی را در اختیار کاربر قرار میدهد تا مشخص شود چه افرادی با استفاده از لینک هر کاربر، وارد شدهاند و خریدی داشتهاند. برای انتخاب برند باید گفت که در ابتدا لازم است تا متناسب با بودجه ی خود سطح توقع خود را از خرید لپ تاپ برنامه نویسی مشخص دارید و سپس مدل های مختلف را در برند های مختلف مقایسه نمایید. به منظور اینکه بتوانید به صورت اینترنتی گوشی موبایل خریداری نمایید، لازم است ابتدا از خود نیازسنجی کنید تا بتوانید انتخاب درستی داشته باشید. ازآنجاکه اکثر نرمافزارهای مهندسی سنگین هستند و قدرت پردازشی زیادی لازم دارند، G5 انتخاب مناسبی برای مهندسان خواهد بود.

در مجموع این محصول لنوو با کاربری عمومی و کیفیت ساخت متوسط، برای افرادی که قصد خرید یک لپ تاپ برای امور روزمره را دارند، گزینه مناسبی است. از دیدگاه مشخصات فنی، این محصول از پردازنده نسل دهمی اینتل Core i7 استفاده میکند و پردازنده گرافیکی آن نیز Nvidia GeForce MX250 است. در واقع یکی از ارزان ترین مدلهای موجود در بازار است و اگر به لپ تاپ های ایسوس علاقه دارید و دنبال محصولی زیبا هستید این لپ تاپ را به شما پیشنهاد می کنیم ولی نباید جز کارهای معمولی انتظار دیگری از آن داشته باشید.

همهی مدلهای لپتاپ ایسوس ذنبوک S به پردازندههای Core i7 درکنار ۱۶ گیگابایت رم و میزان حافظههای SSD چشمگیر مجهز شدهاند؛ بنابراین، دغدغهای بابت سرعت یا عملکرد دستگاه نخواهید داشت.برای مهندسانی که زمانی زیادی در خارج از خانه میگذرانند و نیاز دارند کامپیوترشان همیشه همراهشان باشد، ذنبوک اس انتخاب مطلوبی است. این لپتاپ به نسل دهم پردازندههای Core i7 درکنار حافظههای SSD با درگاه M.2، کارتهای گرافیک GeForce MX و میزان رم بسیاری مجهز شدهاند تا سنگینترین برنامههای مهندسی هم بهراحتی اجرا شوند. پردازنده این لپ تاپ از نوع N4000 و دارای 4 گیگابایت رم و حافظه داخلی 1 ترابایت است که برای کارهای گرافیکی و بازی ها نباید روی آن حساب کنید.

البته همیشه میتوانید ویندوز ۱۰ هم روی مکبوک نصب کنید؛ ولی بهدلیل هماهنگی زیاد سختافزار دستگاه با Mac OS، خرید مکبوک پرو بهدلیل نصب ویندوز چندان کار هوشمندانهای بهنظر نمیرسد. دریچههای بزرگ پشت لپتاپ هم با سرعت زیاد گرمای تولیدشدهی قطعات را خارج میکند تا بتوانید با خیال راحت، ساعتها از لپتاپ خود استفاده کنید. لنوو لپتاپهای تینکپد E را آزمایشهای سفتوسختی میکند تا مطمئن شود بدنهی آنها میتواند ضربات احتمالی واردشده به دستگاه هنگام جابهجایی را تحمل کند.تینکپد E در مدلهای متنوع با سختافزار مختلفی در بازار پیدا میشود؛ اما مناسبترین مدل برای مهندسان، آنهایی است که از پردازندههای Core i7 و ۸ گیگابایت رم بهره میبرند.

هرچند در زمینه ادیت و تدوین فیلم، لپتاپ بهترین انتخاب نبوده و با خرید یک سیستم کامپیوتر در محدوده قیمتی یکسان، از راندمان بالاتری برخوردار خواهید شد، اما درصورتی که با توجه به شرایط کاری نیاز به جابهجایی میزکارتان در مکانهای مختلف دارید، در این مقاله سعی کردیم که با در نظر گرفتن مشخصات لپتاپهای مختلف از برندهای گوناگون، بهترین گزینهها را به شما پیشنهاد کنیم. ایسوس در ارائه لپتاپهای قدرتمند نیز به عنوان یک برند پیشرو سعی کرده محصولات خود را با پردازنده های قدرتمند روانه بازار کند. ایسوس ذنبوک Duo که در دو مدل ۱۴ و ۱۵ اینچی در بازار عرضه شده، یکی از معدود لپتاپهای جهان با دو نمایشگر است.

یکی از این مدلها، سری K571 ایسوس است که از نسل نهم پردازندههای Core i7 مدل 9750H بهره میبرد. در مجموع این لپ تاپ با بهره گیری از نمایشگر Full HD، امکان اضافه کردن حافظه SSD نیز دارد و نسبت تصویر 16 به 9 از جمله مواردی است که جزو نقاط وقت این نوت بوک به شمار میرود. در این شرایط هم باید در پی راهی برای برطرف کردن مشکل باشید. دارای کیفیت ساخت متوسط است و نیاز کاربران در این بازه قیمتی را برطرف می کند. این مدل برخی از جذابیتهای سری E مثل بدنهی مقاوم و باتری قدرتمند را ندارد؛ ولی درعوض بدنهای زیباتر و باریکتر و سبکتر دارد.لنوو برای معرفی تینکبوک ۱۵ از این عبارت استفاده کرده است: «لپتاپی که میتوانید برای پیشرفت کاری روی آن حساب کنید».

روی شبکه مورد نظر کلیک کرده و گزینه Forget را انتخاب کنید. مکبوک پرو را میتوانیم بهنوعی نماد لپتاپهای مهندسی بدانیم. سری لپتاپهای آیدیاپد V130 شرکت لنوو را میتوانیم یکی از لپتاپهای مناسب برای کارهای مهندسی در این بازهی قیمتی بنامیم. چنین سختافزاری برای اجرای نرمافزارهای مهندسی چندان هیجانانگیز نیست؛ ولی جزو بهترینها در این بازهی قیمتی محسوب میشود.نکتهی بعد اینکه لولاهای نمایشگر لپتاپ لنوو آیدیاپد V130 میتواند تا ۱۸۰ درجه باز شود تا بتوانید محتوای دستگاه را بهراحتی با سایر افراد حاضر در جلسه بهاشتراک بگذارید یا نمونهکارهای خود را به آنها نشان دهید.

همچنین اگر دائما در حال جابجایی هستید باید موارد دیگری مانند وزن و ابعاد دستگاه را نیز در نظر بگیرید، تا بهترین انتخاب را داشته باشید. سری 15s یکی از لپتاپهای ارزان ردهی مهندسی این شرکت محسوب میشود که برخی از مدلهای آن را در بازار ایران میتوانید با قیمتی ارزانتر از ۱۰ میلیون تومان پیدا کنید.علاوهبر وزن ۱٫۷ کیلوگرمی که این مدل را به یکی از لپتاپهای سبک ۱۵ اینچی ردهپایین تبدیل میکند، اچپی 15s از حافظههای پرسرعت SSD با درگاه M.2 استفاده میکند که جزو مزیتهای اصلی آن است و سرعت دستگاه را درمقایسهبا مدلهای رقیب بهطرز چشمگیری افزایش میدهد.لپتاپ اچپی 15s از پردازنده Ryzen 3 بهره میبرد که رقیب جدی پردازندههای Core i3 محسوب میشود.

شکل و اندازه زیبای آنها را باید در کنار عملکرد متوسط آن قرار دهیم تا به شما اثبات شود که مجموعهای از ویژگیهای خوب همراه با عملکردی مطلوب را میتوانید از این سری انتظار داشته باشید. با توجه به ویژگی های متعدد این نوع از کامپیوترها خصوصاً قابلیت حمل، می توان آنها را در موارد متفاوت و به صورت فرامکانی استفاده کرد و به همین دلیل امروزه بسیار مورد توجه کاربران کامپیوتر قرار گرفته و پرکاربرد شده اند. البته اگر میخواهید از کیفیت ساخت و جذابیتهای سری G5 استفاده کنید، باید بهای آن را هم پرداخت کنید.درحالحاضر با کمی بیش از ۲۵ میلیون تومان، میتوانید یکی از مدلهای سری G5 لپتاپ دل را تهیه کنید که نهتنها ۳۲ گیگابایت رم را دراختیارتان قرار میدهد؛ بلکه از پردازندههای Core i7 و میزان حافظهی ذخیرهسازی SSD فراوانی بهره میبرد.

خرید آنلاین نه تنها قابلیت اطمینان یک فروشنده مورد اعتماد را به خریداران می دهد، بلکه به آن ها اطمینان خاطر می بخشد که از اصل بودن محصول اطمینان داشته باشند. در موارد نظامی، صنعتی و تجاری که به اتصال پرسرعت قابل اطمینان کابلی نیاز است کاربرد دارند. پردازنده M1 سریعتر از پردازنده نسل دهم اینتل است؛ بنابراین اگر مکبوک ایر فعلی را بخرید دستگاهی پرسرعت اما با همان قیمت نسل قبلی خواهید داشت.

واقعیت تلخ این است که در این بازهی قیمتی، بعید است بتوانید لپتاپ مناسبی پیدا کنید؛ چراکه لپتاپها عموما به پردازندههای اینتل سری U مجهز هستند؛ بههمیندلیل توان زیادی ندارد و از مدلهای باریک و سبک با نمایشگرهای لمسی و پشتیبانی از قلم هوشمند هم خبری نیست. البته در نظر داشته باشید مانند K571، برای سری لیجن هم باید همیشه شارژر لپتاپ را همراه خود داشته باشید؛ چراکه باتری دستگاه نمیتواند چنین سختافزار قدرتمندی را برای مدت زیادی روشن نگه دارد.لیجن نمایشگری ۱۵ اینچی و مات با فناوری IPS و دقت Full HD دارد که این مورد هم جزو خبرهای خوش برای مهندسان است؛ چراکه هم کیفیت رضایتبخشی دارد، هم ساعتها میتوانید بدون خستهشدن چشم به آن نگاه کنید.

خبر خوشحالکننده اینکه همهی مدلهای E590 و E490 که بهترتیب نمایشگرهایی ۱۴ و ۱۵ اینچی دارند، از کارتهای گرافیکی ساخت AMD بهره میبرند تا کار پردازش گرافیکی نیز با سرعت سریعتری انجام شود.یکی از جذابیتهای E490 و E590 که در همهی لپتاپهای سری تینکپد وجود دارد، ترکپوینت نارنجیرنگ وسط صفحهکلید است. در زمان نگارش این مقاله، این پردازنده یکی از پردازندههای قدرتمند لپتاپها محسوب میشود و میتواند هر برنامهای را به بهترین شکل اجرا کند.مدلهایی که درحدود ۲۰ میلیون تومان قیمت دارند، از ۱۲ گیگابایت رم و حافظههای SSD بهره میبرند تا تجربهی لذتبخشی از اجرای نرمافزارهای سنگین دراختیارتان قرار بدهند.

خرید لپتاپ اپل مکبوک پرو ۲۰۱۹ به این سؤال هم برمیگردد که میتوانید یا اصلا میخواهید از سیستمعامل Mac OS استفاده کنید؟ برای مثال جهت دانلود درایور بلوتوث لپ تاپ توشیبا ، وای فای و یا دانلود درایور گرافیک لپ تاپ توشیبا پیشنهاد می شود، به سایت پشتیبانی این شرکت مراجعه کنید. فقط نکتهای که وجود دارد این است که خود فلت قطعه حساسی است و نباید خیلی آن را بکشید یا تا کنید. از آنجایی که این لپ تاپ از مدل های باریک ایسر به حساب می آید، درایو نوری ندارد.باتری آن 3 سلولی و مدت زمان شارژدهی آن 6 ساعت است.

اما اگر اینطور نیست پس مهم است یک باتری با قابلیت نگهداری 6 ساعت شارژ ایده آل است. درضمن، این صفحهکلید درمقابل پاشش مایعات مقاوم است.ویژگی جذاب دیگر تینکپد E490 و E590 این است که هر دو مدل باتریهای قدرتمندی دارند که با هربار شارژ کامل میتوانند نزدیک به ۱۴ ساعت شارژدهی کنند؛ بنابراین، اگر نرمافزار سنگینی روی دستگاه نداشته باشید، به شارژر دستگاه در طول روز نیازی نخواهید داشت. این لپ تاپ به تاچ پد با سایز 7 اینچ و قابلیت لمس 5 انگشت همزمان مجهز شده و میتوانید انواع ژستهای حرکتی را روی آن شخصیسازی و برنامهریزی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید