لپ تاپ و قطعات کامپیوتر «استوک

دستور کـار شماره3(امـنیــــت ) تنظیمات کاربران را بگونه ای تغییر دهید که :1-رمز عبور کاربران پیچیده و شامل هر سه دسته کاراکترهای موجود باشد.2-حداکثر تعداد روز اعتبار هر رمز 10 روز باشد.3-در صورتیکه کاربر سه بار رمز خود را اشتباه وارد کرد،حساب کاربری وی اعطیل شود.4- ویندوز بر رویدادهای زمان ورود کاربران به ویندوز در حالت عدم موفقیت نظارت داشته باشد.5-سه مورد از تنظیمات دسترسی کاربران به سختافزارها و سه مورد مربوط به ورود کاربران به سیستم را به دلخواه بررسی کنید.6- یک پیغام متنی برای زمان ورود کاربران به سیستم تنظیم کنید.7- برای کاربر خاصی در شبکه پیغام متنی ارسال کنید.

اینطوری بود که زمینه برای ارتقای نرمافزارهای مربوط به ذخیرهسازی و بازیابی اطلاعات هم فراهم شد. این کامپیوتر شخصی نخستین ماشینی بود که نرمافزار مایکروسافت Altair BASIC را فعال کرد. نتیجه این تصمیم، معرفی و انتشار بازی Half-Life: Alyx در قالب یک بازی واقعیت مجازی بود! حتی یک جعبه مقوایی یا یک دسته کتاب میتوانند نقش پایه را ایفا کنند. دستور کـار شماره5(بررسی مشکلات نرم افزاری و بررسی عیوب سیستم )1-برنامه System Configuration را اجرا کنید.2-بررسی کنید که آیا درایور 16 بیتی بر روی سیستم شما وجود دارد یا خیر؟ 10- کلیه ی تغییرات داده شده را لغو کنید.11-مجدداً با اجرای برنامه MSCONFIG و از طریق آن برنامه ی بازیابی اطلاعات را اجرا کنید.12-لیست سخت افزارهایی که با یکدیگر تداخل دارند را بررسی کنید.13- آیا سخت افزاری که تنظیمات آن بصورت دستی باشد بر روی سیستم شما نصب شده است؟

برای پیدا کردن مشکل به ستون resources دقت کنید و ببینید که کدام منابع نامشان دو بار یا بیشتر در این ستون آمده و سپس نام سخت افزارهایی که از این منبع به طور اشتراکی استفاده میکنند را در ستون devices بیابید. که بخاطر جدا بودن کیس و مانیتور جابجایی آنها سخت است. 14- ناحیه اعلان را طوری تنظیم کنید که همیشه تمام آیکنهای موجود در آن نمایش داده شود حتا در صورت عدم فعال بودن برنامه.15- ساعت را از ناحیه اعلان حذف کنید. اگر مشکل ما از طریق بروز رسانی یا آپدیت نرمافزار برطرف نشد و مدت زیادی است که سیستمعامل ویندوز خود را تعویض نکردهایم، پس در این مرحله به سراغ نصب مجدد ویندوز و یا نصب ورژن جدیدی از ویندوز میرویم.

این بستگی به شما دارد که میخواهید این کار را به صورت صلحطلبانه انجام دهید یا با به راه انداختن آتش جنگ. 7- برای خالی کردن لیست برنامه های پرکاربرد کاربر را خالی کنید.8- منوی Start را طوری تنظیم کنید که زیرمنوها با کلیک کردن باز شوند.9- منوی Start را در حالت کلاسیک قرار دهید.10- برای حذف و اضافه کردن برنامه ها به این منو چه میکنید؟ خیلی از کارهایی که در سیستم عامل ویندوز میتوانید آنها را با استفاده از کلیک کردن روی موس انجام دهید، با کیبورد با سرعت بالاتری قابل انجام هستند. اطلاعاتی که در قسمت Windows Error Reporting ارائه میشود بسیار اهمیت دارد چرا که شامل لیست خطاهای رخ داده در محیط نرم افزاری سیستم و در واقع شامل لیست خطاهای ثبت شده در event Log( فایل Logبرای ثبت خطاهای نرم افزاری) که برنامه ی Event Viewer آن را نمایش میدهد.

قسمتی که برای جستجوی مشکل در بین این قطعات اهمیت دارد، قسمت Problem Devices میباشد که نام و کد خطای قطعه ی مشکل دار را نمایش میدهد.Software Environment: اطلاعات کاملی از کلیه برنامه ها،سرویس ها و درایورهای نصب شده بر روی سیستم را ارائه میکند و در قسمت Program Groups لیست کلیه ی نرم افزارهای سیستم را نمایش میدهد. 4- سه سطح ردگیری برنامه Event Viewer را بررسی کنید .5- یک فایل متنی که شامل متن سه پیغام از پیغامهای خطای Event Viewer راجع به موارد نرم افزاری است را از طریق خود برنامه ایجاد کنید.6- به دو روش یک حساب کاربری جدید تعریف کرده و تفاوت و شباهت های این دو روش را بررسی کنید.7- سه منبع اصلی سیستم که در کارایی سیستم نقش مؤثر و مستقیم دارند را نام ببرید.

یک اهرم است که با حرکت دادن آن حالت فرمان در بازی ها را دارد. همزمان با اینکه قطعه سیم به همراه هد ضبط حرکت میکرد، آنگاه بخشهای کوچک آن نیز در معرض جریان منتقل شده از میکروفن قرار میگرفتند. این یافته با یافتههای پژوهشهای دیگر نیز همخوان است. ما فرض میکنیم گزینه اول انتخاب شده است و Next3-اکنون برنامه را انتخاب کرده و مجدداً Next4- سیستم عاملی که این برنامه با آن سازگاری دارد و بر مبنای آن طراحی شده و یا سیستم عاملی که قبلاً بر روی آن این برنامه را بدون مشکل اجرا کرده اید انتخاب کنید و Next5- تنظیمات گرافیکی و وضوح تصویر را برای این برنامه تعیین کنید(طبق آنچه در خود برنامه پیشنهاد شده و یا حالتی که قبلاً بر اساس آن برنامه را بدون بروز مشکل اجرا میکرده اید) و Next6- اکنون ویندوز مشخصات این برنامه را طبق آنچه شما تنظیم کرده اید نمایش میدهد و با زدن دکمه ی Next چنانچه برنامه با XP تطابق داشته باشد برنامه اجرا شده و محیط کار آن برای شما نمایش داده میشود و در غیر اینصورت تنها با سیاه شدن صفحه ی مانتیور و عدم نمایش برنامه متوجه میشوید که برنامه با XP تطابق ندارد(حداقل با تنظیماتی که شما در نظر گرفته اید.

کلید حل این مشکل، آدرسی است که به آن آدرس پروتکل اینترنت یا بهاختصار، آدرس آی پی (IP address) میگویند. متداول ترین مرجع اشتراک اطلاعات امروزه اینترنت است. تمام مشخصات سی پی یو جلوی این کلمه نوشته شده است. Components: لیست کلیه لوازم جانبی و قطعات سیستم به همراه مشخصات آنهاست. كامپيوترهاي نسلهاي اول، دوم و سوم از نظر مشخصات به سادگي قابل تفكيك اند. Laptop يکی از انواع متفاوت کامپيوترهای موجود است. در واقع یک نرم افزار است که قابلیت های گرافیکی را به کاربر می دهد تا بتواند بازی با کیفیتی داشته باشد.

پنتیوم ، نسل پنجم پردازنده های شرکت اینتل دارد به آرامی به پایان خود نزدیک می شود. توضیح این برنامه در قسمت computer management آمده است.فایلهای سیستمی و حیاتی در ویندوز XP بطور دیجیتالی علامتگذاری میشوند تا در صورت هر گونه تغییر و بروز مشکل از طریق همین نشانهها، اشکال فایل مشخص شود.امکان جالب دیگری که در برنامهی System Information وجود دارد بررسی همین فایلهای حیاتی و مهم از جهت بروز خطا در آنهاست. 5- به دو روش برنامهی Disk Defragmenter را اجرا کنید.6- دکمهی Analyze در این برنامه چه میکند؟

در اواسط سال ۱۳۹۱ شرکت Autodesk اعلام کرد که آنها بیشتر اپلیکیشنهای خود را به فضای ابری منتقل کردهاند که قابل اجرا روی کلاینتهای محلی WebGL است. در سال 1938 و با بودجهای محدود، زوس یک ماشین محاسبه دودویی به نام Z1 ساخت؛ نخستین کامپیوتر کاملا مکانیکی و عملیاتی دنیا که از منطق بولی و مبنای دودویی استفاده میکرد. شرکت اپل همواره با ساخت محصولات با کیفیت از جمله Imac A1224 در صدر شرکت های تولید کننده کالای دیجیتال می باشد.کامپیوتر همه کاره 21.5 اینچی اپل مدل A1224 با اینکه محصول سال 2009 می باشد ولی همچنان با کیفیت و اقتدار در بین آل این وان های سایر شرکت ها می باشد.

با خروجی USB استفاده می کنند ، خبر خوش آن که کیس HP Workstation Z230 SFF از چهار پورت USB 3.0 و شش پورت USB 2.0 بهره می برد ؛ بنابراین می توان یک ایستگاه کاری تمام عیار با این محصول HP راه اندازی کرد . در ایالات متحده، 89٪ از دسکتاپ ها یا رایانه ها در ایالات متحده این زبان برنامه نویسی را اجرا می کنند. 16-فایل سیستم ها را بررسی کرده و لیستی از فایلهای حیاتی و مشکل دار تهیه نمائید.17- چگونه میتوان فایل های بدست آمده از تمرین 16 را تعمیر یا تعویض کرد؟

3-تنظیمات Boot.ini را بررسی کنید.4-زمان نمایش منوی بوت را به 40 ثانیه تغییر دهید.5-تغییری اعمال کنید که در بوت بعدی سیستم با فایل Boot.ini اصلی راه اندازی شود.6-سرویسهایی که شرکتهایی غیر از مایکروسافت بر روی سیستم شما قرار داده اند را بررسی کنید.7- لیست برنامه های ناحیه notification را بررسی کنید.8- در صورت وجود برنامه RealPlayer آن را از لیست برنامه های Start Up حذف کنید.9-بعد از انجام تمرینهای فوق بررسی کنید که چه تغییراتی در تنظیمات پیش فرش زیربرگ general رخ داده است؟ بعد از دیدن این لیست میتوانید این فایلها را( درصورت امکان) مجدداً از فایلهای کابینتی ویندوز بازیابی کرده و نسخه ی سالم آنها را جایگزین نسخه ی معیوب کنید.

3 – نسل های مختلف کامپیوتر را نام برده و در مورد هر کدام مختصر را توضیح دهید. 11- برنامه های آن را مرتب کنید.12- توضیح دهید که ناحیه ی اعلان حاوی چه نوع برنامه هایی است؟ انواع اهداف و دشمنان مختلف در مکان های خاص قرار دارند که شما باید با دقت و سرعت بالای خود به سمت ان ها شلیک کنید و ماموریت ها را به بهترین شکل ممکن انجام دهید و به جمع آوری امتیاز و پول بپردازید. 14- لیست لوازم جانبی که درست کار نمیکنند و خطا دارند را بررسی کنید.15- به جز برنامه event Viewer چگونه میتوان Log خطاهای نرم افزاری سیستم را بررسی کرد؟

دیدگاهتان را بنویسید