هواوی میگوید D14 Matebook را آزمایش کرده است

اگر کار شما برنامهنویسی است، رایانهای خانگی در زمره برترین انتخابهایتان است؛ چون قادر هستید قطعات را بطور مجزا بهبود بخشیده و عوض کنید و دارای توان پردازشی و استقامت بیشتری در مقایسه با قطعات لپتاپ هستند. با توجه به اینکه سیستم داخل لپتاپ را به ندرت میتوان عوض کرد و بهبود بخشید. یکی دیگر از مواردی که باید در انتخاب کیبورد دقت کنید، مجهز بودن کیبورد به نور است.

یکی از این عوامل، شل بودن اتصال کارت گرافیک است. این کارت گرافیک دارای 6GB حافظه GDDR6 بوده و Memory clock آن 1500MHz است. پردازنده آن در نوع core i5 و و دارای هشت گیگابایت رم می باشد. حداقل رم ضروری که توصیه ماست، رم 8 گیگابایت DDR4 است که البته این میزان حداقلی است و مطلوبتر است از یک رم 16 گیگابایت بهره ببرید. برای افرادی توسعه دهنده وب داشتن رم 6 گیگابایت کفایت میکند و نیازی نیست هزینه بیشتری شود اما اگر برنامه نویس بازی هستید و برای تدوین پروژههای حجیم و ماشینهای مجازی به شبیهسازها نیاز دارند و به همین دلیل به رمهایی با ظرفیت بیش از 8 گیگابایت نیاز دارند.

چون برای کار برنامه نویسی قابلیت استفاده خوبی دارد به لحاظ قیمتی نیز ارزان محاسبه می شود. در خرید لپ تاپ برای برنامه نویسی باید چندین فاکتور را در نظر بگیریم که انتخاب مناسب با قیمت پایینتر داشته باشیم. اگر کنجکاو هستید که طی این سالها چقدر از باتری لپ تاپ خود استفاده کردهاید یا تصمیم دارید یک لپ تاپ دست دوم بخرید و میخواهید از سلامت باتری آن مطمئن شوید، با ما همراه باشید تا نحوه بررسی تعداد دفعات شارژ باتری لپ تاپ را بیاموزید. مسیر زیر را طی کنید.

پنلهای ips و va در مقایسه با سایر نمایشگرها، قیمت اندکی زیادتری دارند؛ اما در عوض، طی مدتی که کار کدنویسی انجام میدهید، دچار درد چشم و سر نمیشوید و این بسیار بااهمیت است که انگیزه شما برای کدنویسی زیاد شود. به همین دلیل بهتر است شما با انتخاب یک بازه معین مالی و اعلام کردن آن به فرد فروشنده، از بهترین گزینه های لپ تاپ مطابق با بودجه خود با خبر شوید. روی هم رفته باید گفت این کالا برای افرادی که اشتغال به برنامه نویسی دارند بسیار مفید است. لپ تاپ برنامه نویسی در برند های خوب و معتبر با کیفیت تضمینی و قیمت مناسب از طریق وب سایت قابلیت خرید دارد.

حتی اگر این مدل گران را هم نخرید، باز مدل های لمسی ارزان تر، یک کیبورد خوب را به شما هدیه می دهند که موقع تولید محتوا، قدرش را خواهید دانست. وب سایت جزو مراکز فروش معتبر و پر فروشی به شمار می آید که می تواند متناسب با نیازهای مختلف مشتریان ارائه دهنده خدمات خوب و ارزنده ای در زمینه محصولات و کالاهای گوناگون با قیمتی که مقرون به صرفه است باشد. این لپ تاپ که مجهز به گرافیک قدرتمند RTX 3050 با حافظه گرافیکی GDDR6 128 Bit می باشد، از پس تمام بازی های روز با بالاترین تنظیمات بر می آید.

نباید همه موارد را طبق بازی مرور کنیم و بگوییم چون بازی نمیکنیم، پس محتاج کارت گرافیک نیز نیستیم. تفاوت دارد. هر زمینهای از برنامهنویسی، به حداقل سختافزارها نیاز دارد که مطلوبتر است پیش از آغاز مرور و گزینش رایانه یا لپتاپی ویژه، تعیین کنید زمینه کاری شما چه میباشد. اما به دلیل کمبود این نوع گرافیک خصوصا بر روی لپ تاپها، VGAهای سری RTX و GTX شرکت جیفورس و همچنین گرافیکهای سری RX شرکت رادئون بهترین انتخاب برای طراحان هستند.

مضاف بر مواردی که گفته شد دارای کارت گرافیک نیز می باشد. ولی در زمان خریدن برد اصلی به منظور برنامهنویسی، چه مواردی را باید مد نظر قرار داد؟ وقتی میرم به تنظیمات بایوس به جای main و advanced گزینه های information و configuration هست! این شامل حاشیه های بسیار باریک، طرح های جذاب و اتصالات خلاقانه در بدنه است. این لپ تاپ بدنه ی فوق العاده مستحکمی دارد که سبب شد دارای نماد استحکام شود. دستگاه R528EP ایسوس دارای حافظه حافظه سرعت بالای SSD از نوع NVMe با ظرفیت 512GB می باشد که قابلیت ارتقاء را دارا می باشند.

هر نسل DDR نسبت به نسل قبلی، دارای سرعت بالاتر، مصرف برق پایین تر و دیرکرد زمانی کمتری خواهد بود. ولی حتی برای برنامه نویسان، یکی از موارد لازم «خریدن یک کارت گرافیک» است و این باور غلط را برخی از سایتهای ایرانی انتقال دادهاند که احتیاجی به کارت گرافیک نداریم. توصیه ما، بهره گرفتن از پردازشگرهایی است که دارای کارت گرافیک درونی نیستند و بدین ترتیب، مسئولیت امور گرافیکی کلا برعهده پردازشگر نخواهد بود و پردازشگر از این بار رها میگردد و قادر به اداره کردن امور خود خواهد بود.

به عنوان یک برنامه نویس داشتن حافظه رم مناسب یکی از مهمترین فاکتورها در اجرای نرمافزارهای مختلف و ماشینهای واقعیت مجازی است. برنامه نویسیان معمولا تایم زیادی از شبانه روز را با لپ تاپ کار میکنند و اگر صفحه نمایش موردنظر استاندارد و مناسب نباشد میتواند در دراز مدت باعث آسیب دیدگی چشم شود و چشم را هنگام کار با لپ تاپ خسته کند. اغلب، عوض کردن هارد قدیمی با یک هارد ssd سبب میشد که رایانه خیلی قدرتمندتر شود. کیبورد یکی از اصلیترین ابزارهای یک برنامه نویس است و باید ساعتها زمان خود را صرف کد نویسی کند در نتیجه کیبورد لپ تاپی که خریداری میکنید باید کاملا استاندارد باشد.

برنامه نویسی کامپیوتر در سالهای اخیر به دلیل پیشرفت تکنولوژی به یکی از زمینههای پرطرفدار تبدیل شده است. تبلت های جدید این امکان را به نقاش می دهند که ضخامت خطوط و جهت گیری مناسب روی صفحه نمایشگر ایجاد شود، و برای این اینکه بتوانید خطوط مناسب بکشید، میتوانید تبلت را کج یا آن را بچرخانید. اگر میزان رم شما مناسب نباشد و ظرفیت ذخیرهسازی دادههای شما را نداشته باشد لپ تاپ هنگ میکند و در نتیجه بازدهی کار بسیار پایین میآید. از نظر برند می توان گفت که به نظر بسیاری از کاربران، کارت گرافیک مناسب برنامهنویسی، کارتهای گرافیک nvidia هستند؛ زیرا به آسانی یافت شده، با بیشتر سیستمها هماهنگ هستند و دارای قیمت خوبی هم میباشند.

دیدگاهتان را بنویسید